Na Vapour 2 E-Liquid 10 ml šarže VSLN & VSKS došlo k chybě tisku. Správné datum spotřeby je červenec 2019.

Často kladené otázky (FAQ)

Co je elektronická cigareta?

Elektronická cigareta Vapour 2, e-cigareta nebo elektronická cigareta je převratnou alternativou k tradičním cigaretám. Elektronické cigarety Vapour 2 poskytují autentický zážitek jako při kouření běžných cigaret, avšak bez běžného kouře, dehtu, popela či zápachu, který je spojený s tabákovými cigaretami. Základem této technologie je eliminace spalování. Elektronické cigarety Vapour 2 neprodukují běžný kouř, protože u nich nenastává hoření jako u tradičních cigaret. Produkují pouze výpary. Proprietární nikotinová tekutina (e-liquid) Vapour 2 je atomizována na výpary, které vzbuzují stejný smyslový požitek, vypadají stejně a uspokojí stejně jako „kouř“, ale běžn&´ kouř neobsahují, neobsahují ani dehet, oxid uhelnatý a jsou bez nepříjemného zápachu.

Na začátek

Komu je e-cigareta Vapour 2 určena?

Prodej a používání e-cigarety Vapour 2 je povolen kuřákům starším 18 let.  Cigarety Vapour 2 by neměly používat děti, těhotné nebo kojící ženy, osoby se srdečními potížemi, vysokým krevním tlakem, cukrovkou nebo lidé, kteří berou léky na astma nebo depresi. Tento produkt není určen pro terapeutické účely.

Na začátek

Mohu používat e-cigarety na místech, kde je zakázáno běžné kouření?

Elektronické cigarety můžete používat na většině míst, kde jsou běžné cigarety zakázány. Situace se liší podle státu, regionu či místa, kde se nacházíte. Elektronické cigarety nehoří a neprodukují běžný kouř, ale vede se o nich společenská a právní diskuse týkající se toho, zda je správné si "zapálit" v místech, kde jsou běžné cigarety zakázány. Navzdory velkým rozdílům mezi cigaretami a jejich elektronickými „příbuznými“ je v některých zemích kouření elektronických cigaret zahrnuto do stejné kategorie jako běžné cigarety. Mnoho lidí stále ještě nezná elektronické cigarety a nejlepší způsob, jak o nich šířit povědomí, je informovat ostatní.

Na začátek

Mohu vzít e-cigarety do letadla?

Elektronické cigarety si do letadla vzít můžete, ale stejně jako u tabákových cigaret nesmíte elektronickou cigaretu na palubě většiny komerčních letů používat. Nicméně záleží na dopravci, jestli používání elektronických cigaret na palubě povolí.

Na začátek

Jak mám používat cigarety Vapour 2?

Doporučuje se, abyste si před použitím přečetli celou uživatelskou příručku. Úplné nabití baterie elektronické cigarety  trvá přibližně 2–4 hodiny. Baterii nabijete pomocí nabíječky, která je součástí každého startovacího kitu. Pokud si kupujete baterii zvlášť, je nutné dokoupit i nabíječku Vapour 2. Po nabití baterie odstraňte gumové záslepky Stay Fresh z  cartridge s příchutí a našroubujte ji na baterii. Jednorázové e-cigarety Vapour 2 pouze vyndáte z krabičky a můžete je rovnou začít používat. Vapour 2 cigaretu aktivujte tím, že z ní několikrát krátce potáhnete. Tím se ohřeje atomizér, který e-liquid atomizuje na páru. S každým následujícím potažením z cigarety dosáhnete hustého a plného „kouře“. Při potažení z Vapour 2 elektronické cigarety se rozsvítí dioda LED na kraji cigarety stejně jako u zapálené cigarety. Uvolněte se a vychutnejte si hustý, jemný „kouř“ cigarety Vapour 2.

Každá cartridge Vapour 2 s příchutí je ekvivalentem přibližně jedné krabičky běžných cigaret. Můžete tak snadno používat cigarety Vapour 2, když se nacházíte mimo pevnou elektrickou síť. Namísto toho, abyste museli s sebou nosit tlustou krabičku cigaret a zapalovač, můžete mít všude s sebou jednu baterii Vapour 2 a cartridge a mohou Vám vydržet stejně dlouho jako plná krabička cigaret. Vapour 2 rovněž nabízí manuální baterie pro maximální produkci „kouře“. Manuální baterie se aktivuje stisknutím malého tlačítka. Můžete tak regulovat „kouř“, takže si můžete pokaždé nastavit jeho intenzitu dle vlastní potřeby.

Na začátek

Jsou všechny elektronické cigarety stejné?

Není pravda, že jsou všechny elektronické cigarety stejné. Dejte si pozor na levné napodobeniny, jejichž součásti se snadno ulomí, produkují slabý „kouř“ a způsobují nepříjemnou chuť v ústech. Produkty Vapour 2 jsou vyráběny v nejvyšší kvalitě. Naši odborní techničtí pracovníci neustále zvyšují kvalitu našich elektronických cigaret. Jsme jediná společnost v tomto segmentu, která nabízí 4,2voltové baterie. To znamená, že naše cigarety produkují silnější a příjemnější „kouř“.

Naše společnost Vapour 2 si uvědomuje, že potřebujete mít široký výběr. Nabízíme největší výběr stylů baterií, barev a velikostí, takže si můžete najít optimální e-cigaretu, která bude vyhovovat vašim potřebám. Společnost Vapour 2 má pro vás tu pravou e-cigaretu, ať už dáváte přednost menší, standardní nebo dlouhé délce baterie, automatickému nebo manuálnímu ovládání nebo barevnému provedení od základní bílé až po modrou metalízu.

Pokud ani to nestačí, společnost Vapour 2 poskytuje na všechny své produkty DOŽIVOTNÍ záruku a 30denní záruku vrácení peněz. Naši zákazníci Vám potvrdí, že Vapour 2 poskytují nejlepší kvalitu, zákaznický servis a příchutě. U nás za Vaše peníze dostanete to nejlepší.

Na začátek

Co je v „kouři“, který e-cigareta produkuje?

Chceme, aby se naši zákazníci mohli přesně seznámit s tím, co si kupují, a proto Vapour 2 je jednou z mála společností, které uvádějí složení  e-liquidu on-line a poskytují protokoly s obsahem e-liquidu ke každé šarži "batch reports". Cartridge s příchutí Vapour 2 (1,8% nikotinu, 1,2% nikotinu, 0,6% nikotinu) obsahují tři základní složky: nikotin, látky určené k aromatizaci potravin a propylenglykol.  Cartridge s nulovou intenzitou nikotinu neobsahují žádný nikotin. Propylenglykol je preferovaná báze pro přísady do e-cigaret, která slouží k ředění a odpařování tekutiny obsahující nikotin. Je to potravinářská přídavná látka, která je obsažena v různých výrobcích - od směsí na koláče po inhalátory k léčbě astmatu.

Pokud se chcete dozvědět více o bezpečnosti propylenglykolu, klikněte zde.

Pokud chcete zjistit složení e-liquidů v cartridgích Vapour 2 s příchutí, navštivte naši stránku zde a stáhněte si aktuální seznam složek.

Na začátek

Jaká příchuť Vapour 2 se nejvíce podobá mé oblíbené značce cigaret?

Níže uvádíme popis všech našich příchutí

 • Red oblíbená kuřáky amerického tabáku.
 • Sahara oblíbená kuřáky orientálního tabáku.
 • Congress oblíbená kuřáky cigaret z rafinovaného tabáku.
 • Menthol oblíbená kuřáky cigaret s mentolem.
 • Peppermint oblíbená kuřáky cigaret s mentolem.
 • Mint Tea/Green Tea Menthol překypuje osvěžující mátou v kombinaci s jemným, uklidňujícím charakterem zeleného čaje.
 • Grape je sladká a šťavnatá. Příchuť léta!
 • Cherry je překypující šťavnatá třešňová dobrota.
 • Chocolate je určena pro všechny milovníky čokolády!
 • Coffee je jako bohatá kolumbijská směs s trochou smetany a cukru.
 • Vanilla je hladká a sladká.
 • Cola je svěží a sladká klasika.

Na začátek

Jaký je rozdíl mezi automatickou a manuální baterií?

Rozhodnutí mezi použitím naší automatické či manuální baterie je otázka ryze osobních preferencí.

Jako u auta dávají někteří zákazníci přednost automatickému řazení, zatímco jiní ručnímu. Automatické baterie Vapour 2 fungují stejně jako tradiční cigarety. Stačí potahovat z cigarety. Při potažení z cigarety aktivujete atomizér a začne se vytvářet „kouř“. Automatické baterie produkují nejsilnější „kouř“, když se předtím temperují. K tomuto účelu několikrát krátce z cigarety potáhněte a poté potáhněte dlouze a pomalu. Tím se ohřeje e-liquid a při následných potaženích z cigarety se vytvoří nejintenzivnější možný „kouř“.

Manuální baterie Vapour 2 je naproti tomu opatřena malým tlačítkem, které je nutné stisknout pro aktivaci procesu atomizace. Stejně jako při řízení auta s ruční převodovkou poskytují manuální baterie větší míru ovládání atomizéru uvnitř cartridge, protože můžete zahřát e-liquid, než z cigarety potáhnete. Nevyžadují temperování jako u automatických baterií a mohou produkovat hustý „kouř“ rychleji než automatické.

Na začátek

Jaký stupeň intenzity nikotinu si mám zvolit?

Cartridge Vapour 2 jsou k dispozici ve 5 stupních intenzity nikotinu. Doporučujeme, abyste vyzkoušeli několik různých stupňů intenzity nikotinu, než zjistíte, co je pro Vás nejvhodnější. Niže uvedené informace o obsahu nikotinu, Vám usnadní výběr.

1,8% nikotinu = nefiltrované
1,2% nikotinu = střední intenzita
0,6% nikotinu = "lights" cigarety
0% nikotinu = bez nikotinu

Čím vyšší obsah nikotinu, tím silnější je požitek z „kouře“. Kontaktujte naše ochotné pracovníky zákaznické podpory, kteří Vám pomohou při výběru té správné příchuti a síly.

Na začátek

Jak dlouho vydrží cartridge s příchutí?

Jedna náplň je srovnatelná s přibližně 1 krabičkou tabákových cigaret. To, jak dlouho vydrží náplň, závisí na stylu kouření. Skutečnost, že náplň je zapotřebí vyměnit zjistíte, když „kouř“ zeslábne a ztratí svou přirozenou příchuť. Starou náplň jednoduše odšroubujte a vyměňte ji za novou.

Na začátek

Jak se používá e-liquid?

Náplň, která obsahuje aroma, nikotin a propylenglykol (který slouží k vytváření „kouře“), se nazývá e-liquid. Lidé jí také někdy říkají e-šťáva. Tekutinu e-liquid lze použít k doplnění cartridgí a je ideální pro lidi, kteří používají e-cigarety často a rychle mění cartridge. Také vám ušetří peníze tím, že umožňuje, aby se náplně doplnily několikrát. V naší příručce týkající se tekutiny e-liquid Průvodce e-liquidem naleznete různé způsoby jejího doplňování. Zatím nejsou v nabídce.

Tekutina, která obsahuje aroma, nikotin a propylenglykol (který slouží k vytváření „kouře“), se nazývá e-liquid. Lidé jí také někdy říkají e-šťáva. E-liquid lze použít k doplnění cartridgí a je ideální pro lidi, kteří používají e-cigarety často a rychle mění cartride. Doplňováním cartridgí můžete ještě více ušetřit.  V průvodci e-liquidem  naleznete více informací. Zatím nejsou v nabídce. 

 

Na začátek

Jakou výdrž mají baterie?

Plně nabitá baterie vydrží 4-5 hodin intenzivního používání, takže záleží na stylu kouření. Pokud jste slabší kuřák, vydrží Vapour 2 baterie třeba i týden.Standardní automatická baterie Vapour 2 je vyrobena tak, že vydrží nejméně 250 hlubokých potažení z cigarety. XL Baterie může mít výdrž až 450 potažení z cigarety. Že je baterie vybitá poznáte, když se zmenší objem „kouře“. Doporučujeme mít náhradní baterii po ruce a baterie si dobíjet denně.

Na začátek

Musím dobíjet baterii při prvním použití?

Ano. Baterie Vapour 2 se dodávají dobité na 50 %. Ačkoli by bez dobití mohly fungovat, bude objem „kouře“ omezený. Pro požadovanou funkčnost je nutné, abyste akumulátor Vapour 2 před prvním použitím dobili. Vapour 2 jednorázové ecigarety jsou dodávány plně nabité

Na začátek

Jak poznám, že se baterie dobíjí?

Vaše baterie se nabíjí, když dioda LED změní barvu na červenou. Když je baterie zcela nabitá, změní se barva na modrou. Nové Vapour 2 „inteligentní“ a expresní nabíječky jsou vybaveny důmyslným vnitřním čipem a dobijí baterii dvakrát tak rychle. Využití bezpečnostních funkcí znamená, že se už nikdy nebudete muset obávat nadměrného dobíjení

Na začátek

Jaké příchutě jsou k dispozici?

Vapour 2 nabízí celkem 12 lahodných aromatických příchutí „kouře“, z nichž si můžete vybírat.

 Tabákové příchutě

 • Red (americký tabák)
 • Sahara (orientální tabák)
 • Congress (rafinovaný tabák)

Mátové a mentolové příchutě 

 • Menthol (chladivá příchuť máty)
 • Peppermint (sladká máta)
 • Mint Tea/Green Tea Menthol (jemná a svěží)

Speciální příchutě

 • Grape (příchuť právě natrhaných hroznů)
 • Cherry (chuť čestvých třešní)
 • Chocolate (smetanová mléčná čokoláda)
 • Coffee (krémová javánská káva)
 • Vanilla (sladká jemná vanilka)
 • Cola (svěží a sladká klasika)

Na začátek

Jak mám uchovávat cartridge?

Cartride by se měly uchovávat na chladném, suchém místě. Můžete je dokonce uchovávat v chladničce. Chcete-li zabránit působení vlhkosti v chladničce, umístěte cartridge do uzavíracích sáčků nebo je uchovávejte v jejich původním balení zapečetěném fólií. Pokud uchováváte cartridge v ledničce, nechte je před použitím ohřát na pokojovou teplotu.

Na začátek

Kde si mohu koupit cigarety Vapour 2?

Společnost Vapour 2 zajišťuje výhradní prodej svých produktů on-line a dále pak prostřednictvím sítě prodejců. Obraťte se na zákaznický servis, kde Vám sdělíme prodejní místa.

Na začátek

Jak zjistím stav své objednávky?

Zákazníci se mohou přihlásit na svůj účet a podle čísla objednávky zjistit aktuální informace k objednávce

Pokud máte u Vapour 2 vytvořený účet, můžete si stav objednávky zjistit kdykoliv kliknutím na "Můj účet" a přihlášením za pomoci svých údajů. Odkaz "Můj účet" naleznete v horní části každé stránky. 

Zákazníci obdrží číslo ke sledování zásilky emailem, když je objednávka odeslána. V případě, že neobdržíte číslo ke sledování zásilky, zkontrolujte si prosíme složku spamů a nevyžádnou poštu. Pokud i tak číslo ke sledování zásilky neobdržíte, obraťte se na naše oddělení zákaznické péče.

Na začátek

Do jakých oblastí dodáváte zásilky?

Naše produkty dodáváme v rámci České Republiky a Evropy, mimo Velkou Británii.

Zásilky odesíláme 5 dní v týdnu (pondělí až pátek), s výjimkou hlavních svátků v ČR.

Podrobné informace o našich přepravních možnostech naleznete na stránce  Doprava.

Na začátek

Pomohou mi e-cigarety k tomu, abych přestal/přestala kouřit?

E-cigarety nejsou schválené jako prostředek odvykání kouření. Avšak mnozí z našich zákazníků uvedli, že jsou schopni přejít na Vapour 2, aniž by přišli o požitek, který mají z kouření tabákových cigaret. 

Na začátek

Jsou elektronické cigarety bezpečné?

Společnost Vapour 2 bere Vaši bezpečnost velmi vážně. Jsme jediným prodejcem e-cigaret, který testuje e-liquidy a výsledky zveřejňuje on-line. Zákazníci si rovněž mohou stáhnout složení e-liquidu ve formátu PDF.

Více než 2 miliony lidí úspěšně používají e-cigarety na celém světě a hlavní složka těchto cigaret se testuje od 50. let 20. století. Podrobné srovnání e-cigaret a tabákových cigaret naleznete  zde.

Na začátek

Jaké příznaky způsobuje používání e-cigaret?

Při přechodu na e-cigarety můžete zažít příznaky spojené s tím, že se Vaše tělo zbavuje tisíců chemikálií obsažených v cigaretovém kouři. Mezi rozšířené příznaky patří kašel, tvorba hlenu a odkašlávání. Podrobný seznam příznaků naleznete na našem blogu  Příznaky, které mohou nastat, když začnete používat elektronické cigarety.

Na začátek

Jaký je postoj Ministerstva zdravotnictví k elektronickým cigaretám?

Ministerstvo zdravotnictví považuje elektronickou cigaretu za výrobek napodobující funkci tabákového výrobku, jehož účelem je vdechování nikotinových výparů (zákon 305 ze dne 24. července 2009, §2). Elektronická cigareta není schválena Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL) jako prostředek k odvykání kouření.

Na začátek

Jaké jsou výhody elektronických cigaret?

Elektronické cigarety neobsahují dehet, popel, nevytvářejí běžný kouř ani zápach. Už si nebudete muset dělat starost o svůj dech "kuřáka". Elektronické cigarety jsou levnější než běžné tabákové cigarety a díky nim budete moci ušetřit mnoho peněz! Kromě toho neznečišťují životní prostředí popelem či nedopalky a nezpůsobují nebezpečí požáru. Elektronickou cigaretu si můžete vzít a používat ji téměř kdekoliv!

Na začátek

Jaké jsou právní předpisy týkající se e-cigaret?

Elektronické cigarety jsou legální v České Republice a ve většině zemí světa. Některé kraje a/nebo státy mají zákony, které zakazují použití e-cigaret ve veřejných prostorách, stejně jako běžné cigarety. Doporučujeme, abyste se seznámili s právními předpisy ve vašem regionu.

Na začátek

Co je obsaženo v elektronických cigaretách?

Elektronické cigarety Vapour 2 sestávají ze dvou stěžejních součástí, baterie a cartridge. Cartridge obsahuje atomizér a tekutinu e-liquid. Při vdechování atomizér ohřívá e-liquid za účelem produkce. E-liquid obsahuje látky určené k aromatizaci potravin, nikotin (nebo je bez nikotinu) a propylenglykol, což je potravinářská přídavná látka která se používá od směsí na koláče, až  po inhalátory k léčbě astmatu.

Vapour 2 je jedinou společností, která uvádí složení  online a poskytuje zprávy o šaržích ke každé příchuti a intenzitě.

Na začátek

Co obsahuje e-liquid?

E-liquid od Vapour 2 obsahuje testovanou směs nikotinu a různých látek určených k aromatizaci potravin s bází propylenglykolu (používá se v strojích na výrobu mlhy, inhalátorech k léčbě astmatu, potravinách a zubních pastách apod.). E-liquid s nulovou intenzitou neobsahuje žádný nikotin.

Dalšími složkami jsou látky určené k aromatizaci používané v mnoha Vašich oblíbených potravinách, jako je ovoce, ořechy a pekařské výrobky. Toto je upřednostňovaná směs ingrediencí pro optimální příchuť, jemnost a tvorbu „kouře“, kterou si oblíbilo více než 2,5 milionu uživatelů e-cigaret na celém světě.

Na začátek

Proč se ptáme na datum narození nebo věk našich zákazníku?

V České republice je zákonná hranice minimálního věku pro nákup nikotinových výrobků dle zákona č.305/2009 Sb. stanovena na 18 let, proto zjišťujeme věk našich zákazníků, abychom splnili tuto minimální věkovou hranici a neprodávali naše výrobky osobám mladším 18 let.

Na začátek

Enter your batch # in the field below

K ZAKOUPENÍ A POUŽÍVÁNÍ VÝROBKU VAPOUR 2 MUSÍTE BÝT STARŠÍ 18 LET.