Výhody, které pocítíte, jakmile přestanete kouřit

Rodina, přátelé a média vás obvykle děsí tím, jak nepříjemně se budete při cigaretovém detoxu cítit. Pojďme se tedy společně podívat na tu veselejší stránku – jaké pozitivní příznaky pocítíte, jakmile típnete poslední cigaretu?

 

Pokud už jste dříve při snaze seknout s kouřením narazili, zkuste tentokrát myslet pozitivně a zjistěte, co se v těle děje:

 

1. Už po několika hodinách

První benefity na sebe upozorní už za půl hodiny. Krevní tlak a pulz se začnou vracet do normálu. Do 8 hodin se obsah oxidu uhelnatého v krvi sníží na polovinu a tkáně se začnou znovu okysličovat. Je ovšem důležité, abyste se první dny nepřetěžovali. Proto odložte začátek až na den po důležité uzávěrce, kdy budete mít klid a méně stresu.

stop koureni_02

2. Po prvním dni

Oxid uhelnatý, který dosud blokoval přístup kyslíku do buněk, tkání a orgánů, vymizí do 24 hodin kompletně z vašeho těla. Zároveň se uvolní hleny usazené na plících a vy pocítíte, jak dýcháte volněji. Vaše tělo maká, buďte na sebe tedy hodní, nepřepínejte se a usedněte s dobrým čajem ke knize.

 

3. V prvním týdnu

Po 2 dnech se z těla veškerá přítomnost nikotinu vytratí a vy ucítíte, jak se vám dramaticky zlepšují smysly – zejména čich a chuť. Třetí den byste měli pocítit nový příliv energie a volnost na plících. Obklopte se věcmi a lidmi, které máte rádi, a pokud se potýkáte s nepříjemnými pocity, veďte si deníček, procházejte se v přírodě a meditujte.

stop koureni_01

4. Po 3–5 měsících

Tohle je doba, kdy se začnete cítit zase jako člověk. Krevní oběh se normalizuje a veškerý kašel a zahleněnost odezní. Také činnost plic se zlepší o 10 %. Porovnejte zdravotní benefity se stavem před pár měsíci. Pěkný rozdíl, co? Zapisujte si pokroky, chvalte se a už se nikdy neohlížejte zpátky.

Jak jste se cítili vy?

Sem do komentářů s tipy, jak zvládnout počáteční krizi.

Zdroj: Netdoctor.co.uk

Zdroj fotografií: Feelhappyenergy.blogspot.cz, fashioncentral.pk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *