Vychutnejte si září plnými doušky

Teplé počasí letních dnů nenávratně odchází a vy si můžete začít naplno užívat všech chutí přicházejícího podzimu. A klidně až do dna!

Září pro mnohé z vás znamená smutný konec léta a příchod podzimního období, ovšem i na tomto období roku si můžete snadno najít něco pozitivního a doslova chutného. Vždyť září je měsícem sklízení hroznů na vinicích po celé republice, nejen v jihomoravských vesnicích to ze všech stran voní burčákem a místní s radostí vítají turisty, kteří chtějí ochutnat první plody náročné práce vinařů.

Burčák představuje lahodný produkt, který vzniká během procesu výroby vína z hroznů révy vinné. Jeho chuť je příjemně osvěžující mix cukru, kyselin a alkoholu, a nejen odborníci doporučují jej vypít klidně několik litrů a to každý rok! Pokud burčáku neholdujete, určitě ochutnejte z mnoha vzorků vín, které jsou nedílnou součástí slavností vinobraní.

Polovina září tak představuje období vinobraní a souvisejících oslav, na nichž můžete ochutnat nejen různé druhy a odrůdy burčáků, ale hlavně se dobře najíst místních specialit a užít si atmosféru setkávání s dobře naladěnými lidmi. Když se ke všemu připojí nějaké kulturní vystoupení a především tradice, určitě se nemůžete dočkat, až někam vyrazíte.

Chcete to zažít na vlastní smysly? Oslovte přátele a členy rodiny a vyrazte za populárním vinobraním do Znojma nebo Mikulova, probíhají současně již tento víkend. Pokud hledáte komornější atmosféru s neméně chutnými zážitky, zamiřte třeba do Strážnice nebo Velkých Pavlovic na tamní slavnosti vinobraní. Otevřené sklepy a vinobraní na vás čekají ve vinařské obci Novosedly na Moravě, a to v sobotu 20. září.

Vyrazíte za burčákem na jižní Moravu nebo dáte přednost nabídce vinoték?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *