Řidiči: 6 tipů, jak na stres za volantem

Odhodili jste po cestě do práce vaše V2Cigs na sedadlo spolujezdce, jen abyste někoho pořádně popohnali klaksonem? Vztekání se za šnečími vesnickými traktory, na ucpaných křižovatkách a v kolonách vám nepomůže. Spíš přivede k šílenství. Čtěte antistresové tipy pro řidiče!

1. První pomoc

Rychle si potáhněte z e-cigarety, to zklidní pocuchané nervy nejspolehlivěji. Teď pojďme – už s klidnější hlavou – prozkoumat další možnosti.

2. Telefon pryč

Nechte vyťukávání naštvaných zpráv o trčení ve frontě na jindy! Je to nebezpečné, zakázané, je to blbost, bez které se tu chvilku obejdete.

3. Dávejte pozor

Souvisí s výše řečeným. Je jedno, že jedete pomalu, není to výmluva k telefonování ani surfování. Soustřeďte se na nádech a výdech a vnímejte, co se děje kolem vás – nejenže skvěle zklidníte nahromaděné stresové hormony, ještě dbáte na bezpečnost silničního provozu.

 

ridic_02

4. Držte konstantní rychlost

Stejnou, jakou mají okolní auta v provozu. Nesnažte se hystericky předjíždět ani neblokujte pomalou jízdou.

5. Drama netřeba

Pamatujte, že klakson je jen pro zvláštní případy – nepoužívejte ho k úlevě od vzteku. I když je kolem vás spousta tupců, nenechte se svést k podobně přízemnímu jednání. Máte přece styl!

6. Chovejte se ohleduplně

Totéž platí pro ohleduplnost obecně. Vapněte si z e-cigarety osvěžující mentolové chuti a dejte přednost tomu chudákovi, co se už 10 minut snaží marně odbočit. Dobrý pocit vás nemine!

7. Rozdýchejte to

Občas je fakt na zabití trčet v koloně a sledovat, jak se blíží čas důležité schůzky. S tím ale nic neuděláte. Těžko autem na místo meetingu přeletíte nebo vyběhnete jako v americkém filmu. Prostě zhluboka dýchejte. Třeba vám jen život chce srovnat priority a ukázat, že máte na chvíli zastavit a rozhlédnout se kolem. Klient to pochopí, taky už stokrát trčel v zácpě.

A vůbec, jakou nejkurióznější situaci jste za volantem zažili?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *