Přestaňte dělat nesmysly s vaší e-cigaretou

 

V roce 2012 se objevila první velká zpráva o nebezpečí baterií v e-cigaretách. Muži na Floridě explodovala e-cigareta do obličeje a něco podobného zažilo i Colorado. Phillip Hahn z Denveru v Coloradu se to tenkrát rozhodl řešit soudně, ale neuspěl. Pořídil si v internetovém obchodě e-cigaretu Prodigy V3.1 kit od společnosti Pure Smoker. Navzdory varování před používáním nechráněných baterií zveřejněnému na webu výrobce, chtěl Phillip ušetřit pár kaček a použil baterii zakoupenou na RadioShack. Následky byly katastrofální. 

Během bafání z podomácku upravené e-cigarety baterie explodovala a způsobila Phillipovi vážná poranění úst, tváří a očí. Hahnovi zažalovali společnost Pure Smoker a požadovali náhradu škody za všechno od „vadné konstrukce a výroby ” po „nedbalost, která způsobila citové přepětí“. Jistě, zařízení mohlo být závadné, ale už samotný fakt, že se Hahn neřídil pokyny uváděnými firmou Pure Smoker, učinil rozhodnutí soudu v jeho prospěch velmi nepravděpodobným.

Chráněné baterie kvalitních e-cigaret poznají, že jsou nabité, a včas napájení ukončí. Kdo chce svou e-cigaretu „vylepšit“ baterií bez senzoru, který zabraňuje nabíjení do nekonečna, musí počítat s možností přebití a s rizikem následné exploze.

Kvůli neochotě FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA) zvážit změnu regulace rizik elektronických cigaret zodpovídá za jejich spolehlivost a bezpečnost výhradně výrobce sám. Je tedy na zákazníkovi, které značce se rozhodne důvěřovat. V současnosti existuje hned několik značek, které nabízejí zařízení, s nímž si můžete doma smontovat vlastní e-cigaretu. Pravděpodobnost, že tyto výrobky explodují, je mnohem vyšší než u výrobcem složených modelů. Ale ten, kdo svou
e-cigaretu sám upravuje, to dělá na vlastní riziko.

Dospělí se obvykle neradi řídí pokyny. Myslí si, že všemu rozumí lépe než výrobce a hledají rychlejší a levnější řešení, než jsou ta doporučená. Bohužel už však známe případy, kdy se tohle „udělej si sám“ těžce nevyplatilo. Doufáme, že se lidé poučí, přestanou používat neoriginální baterie do svých e-cigaret a nic podobného se už nestane!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *