Prázdniny a kouření

Prázdniny a kouření

 

Letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci, většina z nás už má za většinu dovolené, některé děti už se začaly nudit, rána začínají být chladnější a… kolony na našich silnicích jsou čím dál tím delší. Všimli jste si?

 

Passive Smoking

Ministr dopravy zmiňuje, že letos začíná stavba 123 kilometrů nových dálnic a mluví o nutnosti opravit stávající úseky, kterým v posledních letech nebyla věnována dostatečná pozornost. Zároveň naznačuje, že v příštích letech nebude letní situace o mnoho lepší.

Jak se zabavujete v dlouhých kolonách? Zvláště, pokud auto stojí na přímém slunku a klimatizace nestačí, nefunguje anebo úplně chybí. Mnoho řidičů během stání v koloně kouří jednu cigaretu za druhou.

A protože <ironie>nikdo neví</ironie>, že pasivní kouření škodí lidem ve vašem okolí, natož pak dětem a tím spíše v malém a uzavřeném prostoru, jakým je auto, rozhodli se naši zákonodárci, že kouření v autě v přítomnosti dětí zakážou.

My si nejsme úplně jisti, ale není to snad nad slunce jasné? O negativních účincích kouření se dnes mluví zcela otevřeně, pasivní kouření je již považováno za regulérní společenský problém a který rodič bude kouřit svému dítěti přímo pod nos, navíc se zavřenými okny?

Proto bychom vám rádi doporučili, abyste nekouřili. V autě, ani jinde; s dětmi ani bez nich.

Vaping se samozřejmě povoluje 🙂


Dejte nám vědět, jak si užíváte prázdnin a kde jste byli na dovolené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *