Jak pečovat o e-cigarety v horku?

Dovolená u moře, v horách a exotických zemích, časté střídání teplot, přívalové deště nebo ostré slunce… Vaše V2Cigs dostávají v létě pořádně zabrat, což jim nesvědčí. Jak o e-cigarety pečovat?

 

Technologický pokrok s sebou nese nesporné množství výhod, ruku v ruce s vyšším životním standardem však přichází též nutnost zvýšené péče o notebooky, chytré telefony a dneska i e-cigarety. Všechny tyto přístroje jsou složeny z komponentů citlivých na sluneční záření i vysoké teploty. Jak se v létě postarat o bezchybnou funkčnost přístrojů a nic nezanedbat?

Citlivé součástky skladujte na chladném místě

U elektronických cigaret jsou to zejména baterie a e-liquid, kterým je potřeba věnovat zvláštní pozornost. Pozor na jejich „zapomenutí“ na palubní desce, kdekoli v zapařeném autě, na kancelářském stole, kam pere sluníčko…

Vystavení přímému slunci a vysokým teplotám (stačí na pár minut!) může nenávratně poškodit V2 baterii, lahvička e-liquidu se zase působením horka zužuje, což může vyústit v jeho rozlití nebo samovolný únik. V2Cigs vždy skladujte na chladném stinném místě, případně si berte e-cigaretu i pouzdro/auto adaptér vždy s sebou – dámy jistě rády využijí stylovou kabelku Smartphone Clutch.

 

U moře braňte e-cigarety před vlhkostí

Léto s sebou přináší také zvýšenou vlhkost, a to zejména v exotických destinacích. Stejně jako horka a sluneční svit, ničí i vlhkost materiál baterií a snižuje jeho funkčnost. Než abyste si brali e-cigaretu s sebou na pláž (zde navíc hrozí nebezpečí mechanického poškození pískem!), nechte ji raději v chladu a stínu bungalovu a s sebou do plážové tašky přibalte 1–2 jednorázovky.

V2cigs_tura

Pozor na deště a vysokohorské počasí

V našich zeměpisných šířkách byste se měli mít na pozoru před bouřkami, větrem a přívalovými dešti. Přestože by jednorázové zmoknutí škody na baterii způsobit nemělo, opakované vystavování vodě a vlhkosti zajistí postupnou degeneraci funkčnosti vaší e-cigarety. Totéž platí o skladování v koupelně nebo na poličce vedle sprchy. V batohu při túře skladujte V2Cigs oddělené od limonády a sušenek.

Pokud byste se sami před horky nejraději někam zašili, uvelebte se do stínu palmy (u nás na lavičku v parku) a vapněte si osvěžující V2 Peppermint nebo Menthol. Jak si užíváte léto vy?

2 komentáře

  • Janka napsal:

    V létě jsme byli na dva týdny v Itálii. Skvělá dovolená 🙂 samozřejmě, že jsem svou e-cigaretku nemohla nechat doma 🙂 speciálně na dovolenou jsem si koupila mátový liquid a bylo příjemně osvěžující. Cigareta se do Česka vrátila nepoškozená 🙂

    Editováno redakcí

  • Matys napsal:

    Já jsem dokonce našel stránky věnované péči o e-cigarety I když to občas není lehké, snažím se všechny rady pečlivě a do detailu dodržovat, protože bych nerad, aby si musel kupovat novou.

    Editováno redakcí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *