Měsíc sebezdokonalování

Měsíc sebezdokonalování

 

Víte, že září je měsícem sebezdokonalování a sebezlepšení? Ne? Pak už jen tato nová znalost přispěla mírným dílem k naplnění cíle tohoto měsíce 🙂 Největším kritikem sebe sama si je člověk sám. Souhlasíte? Jak to máte vy? Jste si kritikem? A je tu něco, co objektivně vzato potřebujete vylepšit? Pokud ano, je zrovna nejlepší příležitost.

Self-Improvement

Můžete se během následujících 30 dnů věnovat soustavně jen jedné oblasti, kterou byste rádi zlepšili. Ať už by mělo jít o intenzivní konverzace v cizím jazyce, úpravu životosprávy, získání nového návyku anebo naopak zbavení se zlozvyku. Vůbec nenaznačujeme, že byste mohli přestat kouřit klasické cigarety a začít s elektronickými, vůbec ne… 🙂

Pokud ale máte pocit, že je těch příležitostí ke zlepšení více, doporučujeme si jednotlivé výzvy rozplánovat třeba po týdnech. Pokud si totiž nastavíte příliš odvážné cíle, hrozí, že nenaplníte žádné anebo ne tak, jak si představujete.

Co třeba během prvního týdne utužit vaši mentální kondici, během druhého se věnovat rozvoji sociálních aktivit, ve třetím zlepšit kondici fyzickou a čtvrtý využít jako příležitost k utužení vztahů s přáteli?

Nemusíte se nutně stát rodičem roku, zaměstnancem měsíce, nebo manželkou desetiletí. Buďte k sobě adekvátně přísní. Nešetřete se, ale ani na sebe neberte bič. Nelitujte minulosti a věcí, které už nemůžete změnit. Žijte přítomností a tím, co změnit můžete. Myslete na to dobré, co se stalo a co se ještě stane. Pracujte na sobě a po malých krůčcích se zlepšujte v oblastech, kde cítíte rezervu. Uvidíte, že ten pocit a radost ze sebe sama za to stojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *