Mentol

 

Mentol všichni dobře známe a jen těžko najdete člověka, který by nemiloval alespoň jeden z výrobků s mentolovou
příchutí – od zmrzliny přes zubní pastu po mojito nebo třeba V2 mentolovou příchuť. No a jak jistě víte, láska je chemie. Proto jsme pro vás připravili několik láskyplných řádků o složení a historii užívání mentolu.

Mentol může být extrahován přímo z máty nebo vytvořen v laboratoři. Běžně se získává při procesech extrakce zahrnujících řadu mentolových olejů například z máty peprné nebo máty rolní, které také poskytují mátovou chuť a vůni. V přirozeném stavu má mentol voskovitou konzistenci. Je buď čirý, nebo bílý. Snadno se rozpouští za pokojové teploty.

Existují důkazy, které dokládají objevení a využívání mentolu v Japonsku před více než 2000 lety. Západní kultura se s ním však setkala až v roce 1771. Pak už jeho popularita v euroamerických zemích velmi rychle rostla. Není tedy divu, že se používal k výrobě mnoha produktů. Velmi užitečný je při aromaterapii, kdy pomáhá s léčbou infekcí horních cest dýchacích a drobných podráždění krku. Hodí se do kosmetiky, masážních olejů, domácích čisticích prostředků a do spousty dalších zdravotních a wellness výrobků. Ochucení tabáku a náplní e-cigaret patří k jeho nejčastějším použitím.

Podle nás si ale největší pochvalu zaslouží jeho schopnost osvěžit lidský dech! Kuřákům tabáku radíme používat mentolové bonbóny a žvýkačky po každé cigaretě. Dokonce i po mentolové. A e-kuřákům doporučujeme vychutnat si naše příchutě menthol, peppermint a mint tea.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *