Létáte a e-kouříte?

 

Pak vám doporučujeme tento článek – je plný užitečných informací.

Co je tak špatného na létání s e-cigaretou? Vlastně vůbec nejde o zařízení samotné, ale jen o postoj, jaký k němu společnost zaujímá. Představte si například, že letíte na dovolenou, nevíte, co je elektronická cigareta, a najednou vidíte páru vycházející z kabiny. Aby toho nebylo málo, máte s sebou své jediné dítě. Co uděláte? Začnete panikařit a vyděsíte zbytek lidí na palubě letadla.

To je docela silný argument, proč na palubě nekouřit. Ale celé situaci by se dalo předejít. Letuška může před vzlétnutím upozornit cestující, že někteří pasažéři trvali na tom, aby mohli během letu e-kouřit. Zaprvé by se pára vycházející z kabiny ve vašich očích nezměnila na kouř a vy byste nevyšilovali. Zadruhé by vám let neznepříjemnil nervózní kuřák, který potřebuje nikotin.

Abyste měli přehled o dosud schválených regulacích, připravili jsme pro vás malý přehled. Hodí se hlavně při cestě do USA.

1998: Zákaz kouření tabákových cigaret v letadlech.

2010: E-cigarety jsou stále více oblíbené a TSA (Transportation Security Administration) nevidí jako problém, pokud je máte ve svých zavazadlech. Co se e-kouření v letadle týče, je lepší předem kontaktovat vámi zvolenou aerolinku a zeptat se, zda je to možné.

2010 – 2011: Někteří politici prohlašují, že e-kouření v letade je zakázané. Zatím jde jen o návrh, ne o schválené pravidlo. Návrh v angličtině si můžete přečíst zde.

2013: Zatím se pravidla nezměnila, takže se nemusíte bát. Do letadla se s e-cigaretou dostanete. Finální rozhodnutí je stále na konkrétní aerolince.

Tipy:
1) Nechte si všechny e-kuřácké potřeby ve svém příručním zavazadle.

2) Ověřte si, jestli letecká společnost, kterou jste si zvolili, povoluje e-kouření na palubě.

3) Zeptejte se radši i letušky, jestli smíte e-kouřit. Upozorníte ji předem a nebudete muset řešit nepříjemné situace, které mohou nastat, pokud nikdo neví, odkud pára vychází.

4) Vždycky můžete e-kouřit na záchodě (ale od nás to nevíte).

5) Pamatujte si, že e-kouření v letadle není nic nelegálního, ale případný konflikt mohou aerolinky řešit podle svého uvážení. Proto buďte vždy klidní, milí a slušní!

6) Baterie od V2 jsou bezpečné a cestovat s nimi můžete. Jen si ověřte, že vaše zásoba e-liquidu nepřesahuje povolené množství tekutin, které si můžete vzít s sebou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *