Kouzlo aromaterapie

Kouzlo aromaterapie

 

Všimli jste si někdy, jak různé vůně mohou ovlivnit vaši náladu nebo pocity?

 

VH_Preview_Lavender

Přeloženo z http://www.v2.com/blog/2015/06/aromatherapy-the-other-vaporizer/

O pozitivních účincích aromaterapie máme záznamy již ze starověkého Egyta, kde botanici sepsali jakési „lékopisné trakty“, ve kerých roztřídili různé byliny podle jejich účinků.

V dnešní době jsou rostliny nebo jejich syntetické extrakty používány i v klasické medicíně. Aspirin pochází z vrbové kůry, kofein – oblíbený stimulant – se extrahuje z kávových zrn. A morfin? Ten se nachází ve zrnech červeného máku a když je budete jíst samotná a sníte jich hodně, může vám vyjít pozitivní drogový test. Rozhodně tedy stojí za vyzkoušení i účinky jiných rostlin.

Tajemství výběru té správné vůně spočívá v tom, co od aromaterapie očekáváte. Esenciální oleje se typicky rozptylují ve vzduchu, například pomocí aromalampy, nebo aplikují na kůži, ale pozor na alergie! Některé bylinky je možné použít k vaporizaci, dbejte však na nastavení optimální teploty.


Mnoho z nás je denně vystaveno silnému stresu. Pro hlubokou relaxaxi přidejte do vaporizéru cedarové nebo santalové dřevo. Nebo ylang ylang. Ten dokonce může mít afrodiziakální účinek!

Když nepomáhá kofein ani energetické drinky, únavu s jistotou vyžene aroma eukalyptu, rozmarýnu nebo máty.

Levandule a heřmánek se tradičně užívají při nespavosti pro navození klidného a mírumilovného spánku. Než si necháte předepsat léky od svého lékaře, zkuste inhalovat.

Pro nabuzení kreativity a novou inspiraci potřebujete trochu bergamotu nebo kadidla.

Cítíte-li se roztržití a máte problém s koncentrací, vaším společníkem by se měl stát cypřiš, citron a aroma rozmarýnu. Všechny tyto rostliny posilují koncentraci a paměť.

I ti nejúspěšnější z nás někdy postrádají sebedůvěru. V těchto chvílích vám s jistotou pomůže borovice a ženšen.


 

A jaká je vaše oblíbená bylinka k vaporizaci?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *