In-line bruslaři, koho potkáte na cyklostezce?

S přechodem na elektronické cigarety máte víc energie a chuti sportovat. Vyrazte na kolečkových bruslích do přírody – lepší fitko jste nezažili. A aby se vám jelo skutečně hladce, zmapovala jsem, jaké typy lidí budou cyklistickou stezku brázdit s vámi. Cestou zaručeně potkáte:

1. Rychlobruslařské psychopaty

Tihle naspeedovaní borci si očividně spletli městskou cyklostezku s olympijskou dráhou, ale svým omylem se nenechají vyvést z míry. Kličkují jak mravenci na elektrický pohon, sápou se po okolí velkými nordickými holemi, skáčou a podjíždějí, jen nezpomalit! Při střetu s psychopatem nepanikařte ani neuskakujte – kolikrát je to o centimetry, ale borec ví, co dělá. Jakmile za ním zůstane jen žíznivá čára, zastavte v klidu u svodidel a potáhněte ze své V2Cig na uklidnění.  Uf.

brusle_02

2. Začátečnické šneky

Jestli je na stezce někdo tím skutečně nebezpečným, je to klácející se helmař, který testuje své první (a často také poslední) brusle. Zpravidla jej poznáte podle nakrčeného posedu, cikcak trajektorie z jednoho kraje na druhý a věčně se rozléhajícího uáááá.

Narazíte-li na příslušníka skupiny začátečnických šneků, zpomalte, při předjíždění předvídejte každý jeho pohyb (ano, snažte se o nemožné) a když bude nejhůř, ledabyle uskočte do trávy. Abyste při manévrech nikdy neztratili své e-cigáro, namontujte ho na chytrou V2 šňůrku – bude vždy po ruce!

3. Zamilované páry na zabití

Vlastně by to bylo roztomilé, kdyby se svým neustálým vykrůcáním nepletli do cesty. Když postávají  podél cesty nebo se sbližují na lavičkách, mají vaše sympatie. Jakmile vyjedou a ruku v ruce propleteně rázují tratí, člověk aby je podjel, proskočil nebo zabil.

brusle_03

4. Členy klubu Být stále mlád

Velký respekt. Ať už přišli na cyklostezku s pohnutkami výše zmíněné skupiny puberťáků, nebo si ve středním věku něco dokazují či hubnou do plavek, zaslouží si padesátníci na stezce vaše uznání. Možná se budou trapně chichotat, nervózně motat a teatrálně kácet k zemi. Odpusťte jim to a projeďte kolem s úsměvem.

5. Víkendové cyklisty

Mezi in-linery a cyklisty panuje nepsané příměří. Také je nebaví neustále kličkovat mezi rodinkami, raději si odbijí své, skočí na jedno či na žlutou a v půlce trasy raději zahnou na liduprázdnou lesní cestu.

6. Rodinky a maminky s kočárky

Jakkoli jsou bruslařské maminky se sportovními kočárky rovnocenným partnerem, potkáte-li je v pěší podobě (ideálně vyzbrojené celou rodinkou), metáte blesky. Berte jejich hemžení jako nutné zlo, jinak přijdete o nervy. Jestliže nahromaděný stres překročí únosnou mez, zařaďte nutnou přestávku na e-cigárko.

bruse_04

7. Zákeřné psí překážkáře

Podskupinou maminek a rodin s dětmi jsou majitelé čtyřnohých mazlíčků, jejichž vodítko je ultradlouhé a na stezce představuje nečekanou překážku. Berte natažené vodítko jako zpestření tréninku – častými skoky a přemety vypilujete svou bruslařskou techniku k dokonalosti.

Zdroje fotografií: Ihned.cz, Idnes.cz, Aktivnipohyb.cz, Google. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *