E-kouření na dovolené: Patří e-cigareta do letadla?

Dovolená je za rohem a vlastně jediné, co je potřeba sbalit a zařídit, jsou vaše V2Cigs. Jak je to s přepravou elektronických cigaret a kouřením na palubě letadla?

 

Přeprava e-cigaret v letadle

Každá aerolinka má svou letovou politiku, která se vztahuje také na elektronické cigarety.  Jistotou jsou V2Cigs kity a e-liquidy bezpečně zabalené v zavazadle k odbavení, na palubu doporučujeme jednorázové V2Cigs – nemusíte se tak obávat o nabíjení a doplnění e-liquidu.

 

E- kouření spolucestujícím nevadí

Lety jsou dlouhé a chuť na e-cigaretu je zejména během transatlantických tras pochopitelná. Nedávný průzkum 1 000 uživatelů portálu Skyscanner ukázal, že 57 % cestujících vapování na palubě nevadí a jsou mu, na rozdíl od klasických cigaret, otevřeni. Zároveň by 70 % e-kuřáků ocenilo speciální letištní zóny pro vapery (první vlaštovka již vyrostla na londýnském letišti Heathrow).

 

Vapování e-cigarety během letu

Většina leteckých společností při odletu oznámí, je-li zakázáno i kouření elektronických cigaret. Kdyby ne, optejte se po vzletu letušky, zda můžete na palubě vapovat. Případně doplňte informaci, že již jste se u daného dopravce informovali předem a odpověď byla kladná. V případě, že letuška e-cigaretu z nějakého důvodu nepovolí, doporučujeme zachovat dekórum, slušně poděkovat a nehádat se. Za ostatní vapery děkujeme. 🙂

 

Cestujete autobusem či vlakem?

V ostatních dopravních prostředcích bývají poměry a bezpečností pravidla uvolněnější, nicméně vždy dbejte na dodržování etikety vapera. Informujte se předem u dopravní společnosti, pobavte se s delegátkou, řidičem i nejbližšími spolucestujícími. Buďte příjemní a vysvětlete výhody e-kouření.

A pokud míříte k moři s rodinou vlastním autem nebo razíte na roadtrip s přáteli? Vaši blízcí vás pochopí a rádi vyjdou vstříc, vapujte proto, co hrdlo ráčí. Jen si nezapomeňte přibalit V2 adaptér do auta. Šťastnou cestu!

 

Kam a jakým prostředkem razíte letos vy?

A jaké máte s e-kouřením na dovolené zkušenosti? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *