Co obsahuje Váš e-liquid?

Už Vás někdy napadlo, co je vlastně v tom chutném e-liquidu, který kouříte? My ve V2 Cigs jsme pyšní na to, že Vám nabízíme e-liquidy té nejvyšší kvality. Můžete si i stáhnout seznam ingrediencí ve Vaší konkrétní sadě liquidu!

Elektronické cigarety vytvářejí kouři podobnou páru, a pokud obsahují nikotin, tak i pocit z reálného kouření. Tato pára není kouřem; je to produkt tekutiny, která se nachází v cartridgi s příchutí a říká se jí „e-liquid.“ E-liquid obvykle tvoří čtyři hlavní ingredience: voda, propylenglykol (PG) nebo rostlinný glycerin (VG), nikotin a příchuť. Ponořme se nyní do světa VG a PG, dvou nejznámějších ingrediencí e-cigaret.

liquid_3

Když kouříte, baterie zahřívá prémiový liquid obsažený v ochucené cartridgi a vytváří hustou, kouři podobnou páru. E-liquidu se také říká e-šťáva, nikotinová tekutina, šťáva nebo kouřová šťáva. V2 Cigs nabízí na výběr široké spektrum příchutí, včetně verzí bez nikotinu. Aby získali to nejlepší z každé ingredience, vyhledávají mnozí kuřáci směs PG a VG, tak si totiž mohou vychutnat silný, reálný pocit kouření i charakteristickou páru. Většina V2 Cigs e-liquidů obsahuje příhodný poměr PG i VG!

liquid_5

Co je propylenglykol?

PG je jednou ze základních složek, které tvoří e-liquid; to on Vám poskytuje ten vynikající silný, reálný pocit kouření. PG je považován FDA (americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) za všeobecně bezpečný a používá se v mnoha domácnostech, potravinách, kosmetických a léčivých výrobcích už více než 50 let.

liquid_1

PG má minimální, skoro žádnou chuť, a tudíž nebude mít vliv na ochucený e-liquid. Je to relativně řídká kapalina, která dokáže prodloužit životnost Vaší cartridge. Pro kuřácký požitek z kroužků páry je nicméně nejlepší, když se smíchá s dalšími ingrediencemi, jako je VG. V případě velmi vzácné alergie na propylenglykol jsou e-liquidy s obsahem VG perfektní náhradou.

Co je rostlinný glycerin?

Rostlinný glycerin (VG) je další rozšířenou látkou používanou v e-liquidu elektronických cigaret. VG je přírodní ingredience získaná z rostlin a stejně jako PG se nachází v mnoha produktech používaných v domácnosti, například v tělových krémech, šamponech, zubních pastách, krmivu pro domácí mazlíčky, lécích, pekařských výrobcích a podobně.

liquid_4

VG se může pochlubit větší viskozitou než PG. Může mít mírně nasládlou chuť, takže se v e-liquidu často míchá s PG, aby tak byla zajištěna plná chuť V2 Cigs.

Díky svým vlastnostem je VG znám pro hustou páru, kterou vytváří; PG je lehčí látkou a produkuje jemnější páru. I když by mnozí příznivci elektronických cigaret dali přednost e-liquidu vyrobenému výlučně z VG, kapalina by byla tak hustá, že by mohla zkrátit životnost vaší cartridge, pokud by nebyla ředěna svým společníkem propylenglykolem. To proto používáme obě ingredience v našich V2 Cigs e-liquidech!

liquid_2

Jsou propylenglykol a rostlinný glycerin srovnatelné?

Obě látky, PG i VG, se obyčejně používají při výrobě e-liquidu do e-cigaret. Tyto dvě ingredience se obvykle kombinují s různým množstvím vody a/nebo nikotinu, jakož i s potravinářskými příchutěmi, aby tak vznikla dokonalá chuť e-liquidu. PG dodává pocit reálného kouření a VG produkuje hustou páru: obě látky spolu interagují, aby vám poskytly přesně to, co od elektronické cigarety čekáte.

Chcete-li najít příchuť e-liquidu, která bude pro Vaše chuťové buňky perfektní, navštivte V2cigs.cz a podívejte se, z čeho všeho můžete vybírat!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *