Buďte šetrní k životnímu prostředí

 

Stále ještě jsme vás nepřesvědčili o tom, že e-cigarety jsou pro životní prostředí přínosem? Jejich náplně se dají použít opakovaně, takže není třeba odhazovat nedopalky, a lithium-iontové baterie ve spojení s vaporizační technologií znamenají absenci popela.

Představte si, o kolik čistější by byl svět bez popela a vajglů. Nedopalky tvoří téměř 40% komunálního odpadu skoro všude na světě. V kouři produkovaném hořícím tabákem se do ovzduší dostává více než 4000 chemikálií. Jeden nedopalek se rozkládá více než 10 let.

Přestože je čím dál víc důkazů podporujících tvrzení, že e-kouření je pro životní prostředí zdravější, můžete se dodnes setkat s lidmi, kteří vás budou přesvědčovat o dvou mýtech:

1) Fabriky na výrobu e-cigaret jsou hlavními znečišťovateli ovzduší.

Kromě toho, že je to nesmysl, musíme podotknout, že každá fabrika něco produkuje, takže i kdyby se e-cigarety nevyráběly, znečištění ovzduší zůstane stejné.

2) Pokud se e-cigarety a jejich příslušenství vhodně nezlikvidují, vzniká stejné znečištění, jaké produkují kuřáci tabáku.

No už vidíme ty hromady baterií a náplní válet se po městě ve stejné míře, jako nedopalky. Navíc jeden cartomizer vydá za 40 tabákových cigaret. I tak ale výrobci kvalitních e-cigaret svým zákazníkům zdůrazňují důležitost správné likvidace starého nebo rozbitého výrobku.

Elektronické cigarety nechrání jen vaše zdraví, ale zdraví celé planety. To už je docela dobrý důvod začít si s nimi, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *